ייעוץ למטפלים ואישי - בריאות  ואיכות חיים
055-8819067- 054-2023351  :טל      orit.rob@gmail.com

 


 

0542023351 

  

ללכת ללא כאבי גב

  

 

מכשיר נייד טיפולי לכאבי גב תחתון  ה -  MD- CURE

מכשיר נייד טיפולי לבעיות רפואיות   ה -  MD-WAVE


מתאים ומשלים, בקליניקה למטפלים ברפואה משלימה. מיועד לבעיות רפואיות אקוטיות וכרוניות  פועל בשיטת גלים אלקטרומגנטיים -רפואת תדרים  


 

                      לחץ כאן

       למכשיר נייד לטיפול בכאבי גב 

   

 מאת: ארז רהב

                              בעיה ופתרון: טריקים לשיפור הזיכרון

כמה פעמים שכחתם את הסיסמא שלכם במחשב? את מספר הטלפון של החברה? את הכתובת של המשרד? את תאריך יום ההולדת של החבר הכי טוב או את השם של ההוא מהצבא? כמה פעמים לא זכרתם איפה הנחתם את המפתחות? אם כיביתם את הדוד או מה חיפשתם בארון? כולנו לוקים מפעם לפעם 'בבלק-אאוט', וכשזה קורה, זה עשוי להוציא אותנו משיווי משקל. לפניכם טריקים פשוטים כיצד לזכור בכל זאת...

 שוכחים נתונים משעממים או שוליים

בעיה: אתם נוטים לשכוח פגישות, כתובות, סיסמאות ומספרי טלפון. כמו גם תאריכים היסטוריים וימי הולדת.
אל תיקחו את זה קשה. במציאות בה אנחנו מוצפים במידע רב, המוח לא עומד בעומס. הוא כלל לא מתוכנן לאחסן כל כך הרבה מידע לטווח הארוך. למרות שיש לו "תיקייה" שנקראת זיכרון דקלרטיבי בה הוא מתכנן לשמור מידע עובדתי מסוג זה או נתונים הצהרתיים, הרי שכל עוד איננו עושים מאמץ מיוחד כדי לזכור את "העובדות", אלה שמטבען לא מיוחדות או מרגשות, יהיו להן חיי מדף קצרים.

פתרון

 • הדרך היחידה להפוך מידע משעמם הוא, לאחסן אותו כמו שצריך, כך שיהיה זמין לאחזור בזמנים מאוחרים יותר. אם לא נעשה מאמץ מודע לשנן את מספר הקוד האישי או הסיסמא של הבנק, הנתונים הללו יישטפו ממוחנו מהר מאוד
 • נסו לצרף משמעויות - כך למשל, לזכירה של תאריכים חשובים הצמידו תאריכים שכבר מוטבעים במוחכם - לדוגמא: יום ההולדת של האחיינית שלי חל יומיים לאחר הסילבסטר. ברגע שאתם מעניקים למידע ערך רגשי, אתם הופכים אותו משולי לחשוב .
 • לא כל דבר עליכם לזכור בעל פה ולשלוף במהירות, דעו לסנן מה צריך לזכור ומה לא. כך למשל, תור לרופא שיניים, טיפול אחרון במוסך או יום הנישואים של ההורים שלכם הוא מידע אגבי שיכול להיות מצוין בכתב ביומן אישי או כתזכורת אלקטרונית.

ביצוע משימות אוטומטיות

בעיה: אתם לא זוכרים אם כיביתם את התנור, הפעלתם מכונת כביסה, כיביתם את המגהץ או הדלקתם את הדוד. בעת ביצוע משימות אוטומטיות, אנחנו משתמשים בזיכרון פרוצדוראלי - סוג זה של זיכרון לטווח ארוך, משמש לצורך ביצוע פעולה דינמית הנרכשת מתוך ניסיון ותרגול, כמו רכיבה על אופניים, הקלדה, הכנסת מפתח לחור המנעול או קשירת שרוכים. בגלל שהפעולה מכאנית יותר ממודעת, לרוב איננו שמים לב בזמן שאנחנו מבצעים אותה.

פתרון

 • ברוב הפעמים כנראה שכן זכרנו לכבות את האורות, התנור והדוד, אבל אם אתם מוצאים את עצמכם לעיתים קרובות מנסים לנחש אם שכחתם או לא, עשו מאמץ מודע להיות ערניים
 • ברגע הקריטי בו אתם לוחצים על המתג. אמרו בקול רם - הדוד כבוי, מכונת הכביסה פועלת, האור סגור. אם אתם עדיין שוכחים למרות זאת, השקיעו במוצרים עם מתג אוטומטי או השאירו תזכורות ליד דלת הכניסה. זה פתרון יעיל.

 

שוכחים שמות של אנשים

בעיה: אם אתם מתקשים לזכור שמות של אנשים, אתם לא לבד. זו אחת התופעות  הנפוצות. ייתכן שהבעיה היא באחסון (לא שמתם לב כאשר פגשתם את האדם) או של אחזור (לא מצליחים לשלוף את השם ברגע האמת) או שילוב של שניהם.

פתרון

 •     רוב האנשים לומדים חזותית, מה שמסביר מדוע אנחנו בדרך כלל לא שוכחים פרצופים אבל               ממש גרועים עם שמות. בפעם הבאה שאתם פוגשים מישהו חדש, הסתכלו טוב על האדם,                 חזרועל  שמו לפחות 3 פעמים והשתמשו בו במהלך השיחה.
 •     אופציה נוספת היא לנסות לקשר את השם עם תכונה מזהה שקל לזכור אותה, למשל: "ורד                  זה השם של הפרח האהוב עלי, שמה ורד".

 דעתכם מוסחת

בעיה: נכנסתם לחדר ושכחתם מה הסיבה. יכול להיות שדעתכם הוסחה בדרך או שהאובייקט שחיפשתם, לא מספיק ראוי לציון בשביל להיות מוטבע במוחכם.

פתרון

 • דמיינו את מה שאתם רוצים או מחפשים לפני שאתם ניגשים אל החדר. אם יש צורך, קשרו בין הפריט שאתם מחפשים לפריטים אחרים או לסדר פעולות הגיוני. כך למשל, אם אתם בדרך למחסן כדי לחפש את בגד הים הישן, חשבו כל הדרך ובזמן שאתם שם על קיץ, ים, שמש ובריכה. צורת ארגון כזו הופכת את הפריטים לזמינים בתודעה, ולפיכך בלתי נשכחים (לפחות באותו רגע...) כאשר אתם שוכחים לדמיין, אתם עשויים למצוא את עצמכם תוהים - למה אני פה? במצב כזה, נסו לחזור בראש על הצעדים שהובילו אתכם לאותה נקודה.
 • ואם זה לא עובד, חזרו עליהם פיזית. שאלו את עצמכם - איפה הייתי לפני כן? מה רציתי? עם מי הייתי? ייתכן ושאלות אלה יסייעו לעורר בכם זיכרון של מה שאתם מחפשים.

מאבדים פריטים יומיומיים

הבעיה: אתם לא זוכרים איפה שמתם את המפתחות, הארנק או משקפי השמש שלכם. זו בדרך כלל בעיה של תשומת לב. כשאנו נכנסים הביתה בחפזון, עם שקיות מכולת, תוך כדי שיחה בטלפון או עסוקים במשהו אחר, דעתנו נוטה להתפזר ואנחנו עשויים להניח חפצים במקומות שונים מבלי לזכור איפה. כאמור, אם לא נציין במוחנו שעלינו לזכור דברים, הוא פשוט ישכח.

פתרון

 • שימו לב כאשר אתם מניחים את הפריטים ואמרו בשקט או בקול רם את הפעולה שאתם עושים "אני מניח את המפתחות בכיס המעיל שלי", "אני מניחה את הסלולארי בתא הקטן של התיק", "אני מכניסה את המשקפיים לנרתיק פלסטיק הכחול"
 •  דרך נוספת לזכור היא לשמור על עקביות, זו בעצם אסטרטגיה טובה יותר. שימו את הפריטים תמיד  באותו מקום המיועד לכך, ללא יוצא מן הכלל. כך תזכרו תמיד באיזה תא, על איזה מדף ובאיזה תיק נמצא כל דבר. זיכרון טוב מקושר לפיתוח הרגלים טובים.

מתקשים לזכור מילים

בעיה: מתקשים לזכור מילים, שמות של ספרים, שמות של שחקנים, פזמונים משירים או שם של חבר שהיה איתכם בצבא. זו בעיה אוניברסאלית והיא מחמירה ככל שאנחנו מתבגרים. זה לא עוזר אם נלחיץ את עצמנו וננסה להיזכר בכוח. ואם הראש טרוד, התופעה רק תחמיר.

פתרון

 • ראשית, השתחררו מהלחץ, זה קורה לכולם. קחו נשימה עמוקה כדי לנקות את הראש. האויב של הזיכרון הוא ריבוי משימות. נסו להעלות אסוציאציות, כמו: זה משהו שדומה ל... משהו שמתחיל באות... משהו שמתחרז עם...
 • אופציה נוספת: שבצו מילה אחרת במקום זו שנשכחה, כזו שתתאים לעת עתה רק כדי שקו המחשבה לגמרי לא ייקטע. רוב הסיכויים שהמילים החסרות, יצופו על פני  השטח מאוחר יותר.

 http://www.baba-mail.co.il/Content.aspx?emailid=27801&memberid=998400                     : RealSimple / James Baigrie

  מקור תמונות

ליקטה וערכה: טל עזר

בניית אתרים 2all