ייעוץ למטפלים ואישי - בריאות  ואיכות חיים
055-8819067- 054-2023351  :טל      orit.rob@gmail.com

 


 

0542023351 

  

ללכת ללא כאבי גב

  

 

מכשיר נייד טיפולי לכאבי גב תחתון  ה -  MD- CURE

מכשיר נייד טיפולי לבעיות רפואיות   ה -  MD-WAVE


מתאים ומשלים, בקליניקה למטפלים ברפואה משלימה. מיועד לבעיות רפואיות אקוטיות וכרוניות  פועל בשיטת גלים אלקטרומגנטיים -רפואת תדרים  


 

                      לחץ כאן

       למכשיר נייד לטיפול בכאבי גב 

   

חליטת עלי זית - תרופת הפלא

 גיא זהבי

 

http://www.freedigitalphotos.net/images/acknowledgement.php">גאי  זהבי  

עלי עץ הזית מסמלים מאז שחר ההיסטוריה מושגים נשגבים. בתנ"ך עלה עץ הזית בפיה של היונה מסמל את תום המבול וכיום ענף הזית מסמל את התקווה לשלום ומופיע בסמל מדינת ישראל, בסמל צה"ל ואפילו בסמל האו"ם.

סגולותיו הנפלאות של שמן הזית ידועות היטב לכולנו, אך האם ידעתם שאפשר להשתמש גם בעלים של העץ המפואר? מגוון מחקרים חדשים מגלים את מה שידעו התרבויות העתיקות כבר מאות שנים, חליטה העשויה מעלי עץ הזית היא תרופת פלא יוצאת דופן הפועלת נגד מגוון גדול של מחלות ותסמינים.


הכל מתחיל בפיטוכימיקלים. הפיטוכימיקלים הם למעשה כימיקלים המצויים בצמחים (פיטו, ביוונית, משמעותו צמח) ומטרתם הגנה 

על הצמח מפני מחלות ומזיקים שונים. כאשר אנחנו צורכים את הצמחים, אנחנו סופגים את הפיטוכימיקלים לתוך גופנו ומאפשרים להם להגן גם עלינו מפני אותם מפגעים. אחד מאותם פיטוכימיקלים נקרא אולאורופין והוא מצוי בעליו של עץ הזית. הפיטוכימיקל המצוי בעליו של עץ הזית הופך אותם לתרופת פלא של ממש.
    http://www.freedigitalphotos.net/images/acknowledgement.php">

                                                יתרונותיהם הבריאותיים של עלי עץ הזית

עיכוב ומניעת סרטן

מחקרים מהשנים 2010 ו-2011 מצא כי החומר הפעיל בעלי הזית מסוגל לעכב את התרבותם של התאים הסרטניים בגדולי סרטן השד של נשים חולות, בתרביות לוקמיה אנושיות ובתאי מלנומה שנלקחו מעכברים. בכל אחד מהמקרים הפיטוכימיקל עיכב את התפתחות הגידול הסרטני ואף גרם לתאים לבצע מעין "התאבדות" ביולוגית.

בניית העצם

מחקר ספרדי משנת 2011 מצא כי האולאורופין מעודד ייצור של תאים בוני עצם (אוסטיאובלסטים), ולכן מונע את הירידה בצפיפות העצם ונלחם בדלדול העצם.

פעילות אנטי-ויראלית ואנטי חיידקית

האולאורופין, וחומר נוסף המצוי בעלי הזית שנקרא חומצה כפאית, הם בעלי תכונה ייחודית אשר הופכת את העלים ליעילים במיוחד במלחמה נגד מיקרו-אורגניזמים שונים כגון חיידקים ווירוסים. חומרים אלה פוגמים ביכולת ייצור חומצות האמינו של הוירוסים, ובכך פוגמים ביכולתם להשתכפל ולהתרבות. חומרים אלה פועלים רק נגד המיקרו-אורגניזמים, ובכך בעצם משיגים את מה שהאנטיביוטיקה לא השיגה - תקיפה ממוקדת של מוקד הבעיה, במקום תקיפה של החיידקים יחד עם הגוף.

השפעה נוגדת חמצון

עלי הזית מכילים גם פנולים רבים, חומרים נוגדי חמצון המנטרלים את פעולת הרדיקלים החופשיים. הרדיקלים החופשיים הם חומרים פעילים אשר פוגמים בהליך יצירת ה-DNA. שכפול פגום של ה-DNA הוא שגורם לתאים שלנו להזדקן וכך גם לנו.

יכולות אנטי דלקתיות

אחד השימושים הנפוצים ביותר בעלי הזית הוא ריפוי דלקות שונות בגוף. פעילותו האנטי חיידקים של האולאורפין היא שגורמת לזיהום מופחת, וכך גם לשיפור במצב הדלקתי.

הורדת לחץ דם

נמצא כי האולאורפין מסוגל להרפות את כלי הדם, לגרום להורדה של לחץ הדם ואף למנוע את היווצרותם של קרישי דם. בנוסף, עלי הזית מסייעים גם בהפסקת הפרעות בקצב הלב, משפרים את זרימת הדם בעורקים הכליליים ומאזנים את רמות הסוכר בדם.

מלחמה בכולסטרול

בנוסף לכל היתרונות, עלי הזית מסוגלים אף להילחם בהיווצרות הכולסטרול הרע (LDL), על ידי מניעת החמצון שלו. כולסטרול מחומצן הוא זה שנחשב ל"רע" ופוגם בבריאותינו.

 

חיזוק המערכת החיסונית

הפיטוכימיקלים המצויים בעלי הזית פועלים אף להאצת פעילותו של ויטמין C. האצה זו גורמת לויטמין לפעול טוב יותר ולסייע לחיזוק עמידותה של המערת החיסונית שלנו.

תרופה לצינון

כיוון שעלי הזית פועלים בצורה מצויינת נגד וירוסים שונים, הם מצויינים למניעה וטיפול במחלות הנובעות מזיהום ויראלי, מחלות שלעיתים אין להן עדיין תרופה פרי הרפואה הקונבנציונלית. בין המחלות הויראליות השונות ניתן למצוא את הצינון, השפעת ואפילו ההרפס.

תרופת פלא

כיוון שעלי הזית פועלים נגד חיידקים, וירוסים ואף נגד זיהומים פטרייתיים (כגון פטריית הקנדידה), הם מצוינים לטיפול מסייע במגוון גדול של מחלות. בין השאר פועלים העלים נגד מלריה, שיתוק ילדים, פסוריאזיס, אלרגיות, הצטננות, שחפת, דלקות שונות (ריאות, כבד, שיניים, אוזניים ועוד רבות אחרות), עייפות כרונית ועוד

                                                                                                                                          


                                              
?איך מכינים תמצית מעלי זית     

http://www.freedigitalphotos.net/images/bottle-with-oil-photo-p170549
hp
אחד היתרונות הגדולים ביותר של עלי הזית עבורנו הישראלים, היא התפוצה הנרחבת של עצי הזית בכל ארץ ישראל. ניתן לרכוש עלים אלה בחנויות טבע מתמחות, אך ניתן למצוא עצים אלה בחורשים ובגינות רבות

הכנתו של מעלי עץ הזית אינה זהה להכנת חליטות אחרות. חליטה בלבד של העלים במים אינה מספיקה כדי לשחרר את החומרים המועילים החוצה, ויש צורך להכין תמצית תה על פי ההוראות הבאות:

·        יש לנקות היטב את העלים על ידי השרייתם במי סבון למשך מספר דקות, ואז שטיפה יסודית שלהם תחת מים זורמים.

·        יש להשתמש בכמות גדולה של עלים (100-150) על כל ליטר מים. בשלו את העלים במים והביאו לרתיחה. לאחר הרתיחה, הנמיכו את האש ובשלו במשך 15 דקות נוספות זהו שלב חשוב ביותר ובו בעצם משתחררים החומרים המועילים.

·        לאחר הבישול, מעבירים את התמצית (רק את המים, ללא העלים) לבקבוקי זכוכית לשמירה במקרר.

להכנת התה יש להשתמש בכמות קטנה של התמצית (כ-1/2 ס"מ בכוס) ולהוסיף לה מים רותחים.

תופעות לוואי

לא נמצאו לעלי עץ הזית תופעות לוואי כלשהן, פרט להשפעה סותרת לחלק מסוים מהתרופות הכימותרפיות. אם אתם או אדם שאתם מכירים נמצא בטיפול כימותרפי, רצוי להתייעץ עם רופא לפני שמתחילים לשתות את החליטהבנוסף, אנשים עם לחץ דם נמוך מוטב שישימו לב ללחץ הדם שלהם, כדי שחליטת עלי התה לא תוריד אותו יותר מדי.
http://www.baba-mail.co.il/content.aspx?emailid=27304&source=leftbox_category

 

בניית אתרים 2all